Organizacja Konferencji Artron Gdańsk

Nowe usługi 

PROJEKCJE 3D

Oferujemy unikalne w Polsce projekcje 3D w systemie polaryzacyjnym (IMAX). Projekcje realizujemy na ekranach o wymiarach 6x3,3 m i 4x2,2 m. Dysponujemy kompletami silnych projektorów z wymiennymi optykami i specjalnymi filtrami do wysokich jasności. 

System polaryzacyjny wykorzystuje ekrany o specjalnej powierzchni - SilverFabric 3D. Jest to również jedyne rozwiązanie wielkoformatowe pozwalające na przekaz dwóch równoległych, jednoczesnych i w pełni kolorowych strumieni video dla każdego z oczu osobno. Obraz wyświetlany jest z dwóch projektorów jednocześnie. Każdy z projektorów otrzymuje niezależny sygnał wizyjny. Widzowie posiadają okulary pozwalające na separację obrazu dla lewego i prawego oka. Obydwa obrazy docierają z tą samą częstotliwością dla obu oczu i nie mają przekłamanych barw. Pozwala to na długotrwałe oglądanie bez zmęczenia oczu i zawrotów głowy.

W standardowych telewizorach 3D obrazy przekazywane są naprzemiennie dla oka lewego i prawego. W systemach kinowych (oprócz IMAX) obraz wyświetlany jest przez jeden projektor i części obrazu przeznaczone dla oka lewego i prawego mają zmieniona charakterystykę barwową, co jest filtrowane przez kolorowe okulary. Obydwa systemy powodują uczucie zmęczenia podczas dłuższych projekcji i w pewien sposób oszukują oglądających.

 

   

AUDIODESKRYPCJA

Obsługa audiodeskrypcji w kinach i teatrach.
Projekt „Konkurencyjnie, ekologicznie, bez dyskryminacji! Rozwój Agencji ARTRON z Gdańska przez zakup innowacyjnego systemu konferencyjnego i tłumaczeń symultanicznych w podczerwieni w wdrożenie 3 nowych usług” współfinansowany ze środków pochodzących z funduszy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach którego Agencja ARTRON zakupiła  najnowocześniejsze, cyfrowe urządzenia do obsługi tłumaczeń symultanicznych pozwala na zastosowanie techniki audiodeskrypcji, która umożliwia osobom niewidomym i niedowidzącym odbiór twórczości wizualnej.  Podczas spektaklu teatralnego, czy też projekcji filmowej w kinie uruchamiana jest dodatkowa ścieżka komentarza - narracji, która na zasadzie przekazu cyfrowego w podczerwieni jest dostępna i słyszalna w słuchawkach widzów.


 WSPOMAGANIE SŁYSZENIA

Obsługa wspomagająca słyszenie przez osoby niedosłyszące podczas wystąpień publicznych, koncertów, itp.
Projekt „Konkurencyjnie, ekologicznie, bez dyskryminacji! Rozwój Agencji ARTRON z Gdańska przez zakup innowacyjnego systemu konferencyjnego i tłumaczeń symultanicznych w podczerwieni w wdrożenie 3 nowych usług”   współfinansowany ze środków pochodzących z funduszy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach którego Agencja ARTRON zakupiła  najnowocześniejsze, cyfrowe urządzenia do obsługi tłumaczeń symultanicznych pozwala na zastosowanie technik wspomagania słyszenia przez osoby niedosłyszące podczas różnorodnych wystąpień, spotkań, czy też koncertów. Przekaz cyfrowy w podczerwieni pozwala na wzmacnianie sygnału dźwiękowego, co pozwala na optymalny odbiór fonii, a co za tym idzie przezwyciężenie barier w komunikacji. To nowoczesne rozwiązanie dla osób z niedosłuchem pokonuje trudności związane z odległością, złą akustyką, hałasem, itp.

 

KONFERENCJE WIELOJĘZYKOWE

Obsługa wielojęzykowych konferencji politycznych organizowanych przez organizacje i instytucje unijne

W ramach projektu „Konkurencyjnie, ekologicznie, bez dyskryminacji! Rozwój Agencji ARTRON z Gdańska przez zakup innowacyjnego systemu konferencyjnego i tłumaczeń symultanicznych w podczerwieni w wdrożenie 3 nowych usług” współfinansowanego ze środków pochodzących z funduszy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Agencja ARTRON zakupiła  najnowocześniejsze, cyfrowe urządzenia do obsługi tłumaczeń symultanicznych. Jest to innowacyjny system konferencyjny i tłumaczeń symultanicznych działający w podczerwieni, który pozwala na obsługę nawet 24 wersji językowych. Nowoczesny design sprzętu zapewnia satysfakcjonujące wrażenia estetyczne oraz znakomity wzrost komfortu dla najbardziej wymagających użytkowników. Duży, czytelnych wyświetlacz LCD na odbiornikach, pokazujący: numer kanału, język tłumaczenia, stan baterii, siłę sygnału, poziom głośności, stanowi duże ułatwienie dla uczestników i pozwala na swobodną oraz prostą obsługę. O innowacyjności systemu świadczy również jego całkowita odporność na zakłócenia pochodząca m.in.  z nowoczesnych systemów oświetleniowych. Do zalet cyfrowych urządzeń do tłumaczeń symultanicznych należy również możliwość przeprowadzania tłumaczeń w miejscach dotychczas niedostępnych dla systemów analogowych, tj. na wolnym powietrzu, w miejscach nasłonecznionych, itp.   

Katalog
do pobrania

Katalog Artron

Agencja ARTRON s.c. 80-392 Gdansk, ul. Szczecińska 44

tel./fax 58 556 53 00, tel. 58 761 85 20, 58 761 85 21

e-mail biuro@artron.pl

PRF