Organizacja Konferencji Artron Gdańsk

system tour guide 

system tour guide

System tour guide to system służący do jednokierunkowej komunikacji bezprzewodowej. To urządzenie przeznaczone do pracy przewodników wycieczek, dzięki któremu mogą oni oszczędzać własny głos, bez obawy o jego właściwą słyszalność. Umożliwia odbiór treści wypowiadanych przez przewodnika przy pomocy indywidualnych słuchawek dla zwiedzających.

Działanie systemu tour guide

System tour guide składa się z nadajnika, przez który mówi przewodnik wycieczki oraz zestawu odbiorników – słuchawek, które noszą uczestnicy wycieczek. W zależności od zapotrzebowania, można skorzystać z zestawów 12, 24 lub 36 odbiorników.

Cały zestaw mieści się w wygodnej walizce, która spełnia dodatkową funkcję – ładowarki. Nie usuwając akumulatorów z poszczególnych urządzeń, wkładając je do walizki, dokonujemy ich automatycznego ładowania. Nadajnik i odbiorniki naładowane do pełna, mogą pracować nawet 30 godzin. W razie potrzeby akumulatory w urządzeniach można zamienić na baterie alkaliczne.

Nowoczesna turystyka

Współcześnie coraz więcej osób podchodzi do podróżowania aktywnie i ambitnie. Świadomość o trafności przysłowia „podróże kształcą”, sprawia, że turyści znacznie chętniej zwiedzają ciekawe miejsca podczas swoich urlopowych wypadów. Jednocześnie chcą z tych wycieczek czerpać jak najwięcej, jak najwięcej dowiedzieć się, zapamiętać. W tym właśnie pomocny jest system tour guide.

Dzięki systemowi komunikacji przewodnika ze zwiedzającymi poprzez nadajnik i odbiorniki, możliwa jest doskonała słyszalność przekazywanych treści. System zapobiega nakładaniu się głosów czy innych dźwięków, przy czym przewodnik nie musi nadwyrężać swojego aparatu mowy, który jest przecież jego stałym narzędziem pracy. To znakomite rozwiązanie również przy wycieczkach obcojęzycznych. System tour guide sprawdza się również w miejscach, gdzie należy zachować ciszę (np. w miejscach kultu religijnego, podczas koncertów czy przemówień). Komentarz przewodnika często jest w takich sytuacjach niezbędny, a użycie systemu pozwala nie zakłócać porządku w tych miejscach.

Katalog
do pobrania

Katalog Artron

Agencja ARTRON s.c. 80-392 Gdansk, ul. Szczecińska 44

tel./fax 58 556 53 00, tel. 58 761 85 20, 58 761 85 21

e-mail biuro@artron.pl

PRF