Organizacja Konferencji Artron Gdańsk

system do głosowania 

System do głosowania

Profesjonalny system do głosowania pozwala na wygodne i dokładne prowadzenie głosowań. Daje możliwość zapisu każdego wyboru indywidualnej osoby, biorącej udział w głosowaniu. Zapobiega pomyłkom i daje wgląd w wyniki głosowań. Umożliwia natychmiastowe wyświetlenie wyników głosowania.

Jak działa system do głosowania?

System do głosowania składa się z urządzenia bazowego, podłączanego do komputera oraz szeregu (w zależności od ilości osób głosujących) niewielkich pilotów, z których każdy jest obsługiwany indywidualnie przez osoby głosujące. System pozwala na natychmiastowe wyświetlenie wyników głosowania. Wszystko działa na prostych zasadach, jednak oparte jest na najnowocześniejszych technologiach elektronicznych.

Po zadaniu zapytania, każdy z głosujących wciska na swoim indywidualnym pilocie przycisk, dokonując w ten sposób wyboru. Sygnał o dokonanym wyborze jest natychmiast przesyłany do urządzenia bazowego, który podłączony jest do komputera z oprogramowaniem umożliwiającym natychmiastowe przetworzenie wyniku głosowania i pokazanie go w wybranej postaci. Może to być schemat graficzny lub zwykła lista. System jednocześnie zapisuje wybory przesłane z poszczególnych pilotów, dzięki czemu indywidualne wybory można ujawnić. Przesłanie danych odbywa się bezprzewodowo.

Gdzie można używać systemów do głosowania?

Nowoczesne systemy do głosowania mogą być wykorzystywane podczas wszelkiego rodzaju głosowań. Są przydatne w pracy organów samorządowych (rad miast, gmin, województw), na konferencjach i spotkaniach decyzyjnych różnego rodzaju gremiów.

System wspomagania demokracji.

Profesjonalne systemy do głosowania są odpowiedzią na wymagania współczesnej demokracji. Jawność głosowań i udostępnienie opinii publicznej ich wyników oraz wyborów poszczególnych przedstawicieli obywateli, jest obecnie bardzo pożądaną praktyką. Takie systemy są również wygodne. Dają stuprocentową pewność, iż opublikowane wyniki są pewne i dokładne, ponieważ urządzenia i oprogramowanie mogą przetwarzać jedynie rzeczywiście przekazane im dane.

Katalog
do pobrania

Katalog Artron

Agencja ARTRON s.c. 80-392 Gdansk, ul. Szczecińska 44

tel./fax 58 556 53 00, tel. 58 761 85 20, 58 761 85 21

e-mail biuro@artron.pl

PRF